Category: Здраво тело

Виз Ер Скопски Маратон- за 12 дена слави полнолетство!

Полека, но сигурно наближува најголемиот спортски настан за оваа година. Уште 12 дена не делат од најпознатата скопска трка, Виз Ер Скопски маратон, кој ќе се оддржи по 18ти пат. Сите заинтересирани тркачи кои сè уште не се пријавиле на настанот, тоа можат да го…

ЗАВРШИ ПРВИОТ МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ПО ПИНГ ПОНГ ВО БЕРОВО- ЗЕГИН ОПЕН 2022

Позитивна енергија, натпреварувачки дух, желба за себе промоција и успех, викендов во прекрасното Берово беше незаборавно и исполнето!  Со најубава енергија заврши меѓународен турнир во пинг-понг „Зегин Опен 2022“. Два дена во Спортската сала Македонски Бранители во Берово силите по пинг понг ги измерија 76…

ЗЕГИН ОПЕН 2022 ВО БЕРОВО-ПРВ МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ПО ПИНГ ПОНГ

Доколку кроите планови каде и како убаво да го поминете викендов што ни следува нашата препорака е да го посетите прекрасното Берово, да уживате во сите убавини кои ги нуди и дала природата и да ги поддржите младите спортисти од ППК Зегин Берово (пинг-понгарски клуб…

Диети и опасноста по вашето здравје!

Зошто не издржуваш на диета и која е опасноста по твоето здравје? Кето, УН, Обединети Нации, Липосукциска диета… познато ти е? Да, знам дека си ги пробала сите можни диети и си прегладнувала за да ја намалиш твојата телесна тежина. Но, на крајот добиваш фрустрации…

Зафирови- Не беше лесно да се успее на Мистер Олимпија

Сите Ве прашуваат што значат медалите од последното учество на Мистер Олимпија, и секако дека ова е голем успех не само за Вас туку за Македонија, она што би сакале да знаеме е како после успехот ? Тоше : Какко и секој спортист кој сонува…

Како да го стопите салото на стомакот? +4 вежби (видео)

Тимот на метаболизам.мк ја запозна Наде Василевска за оваа девојка во Скопје многу се зборува.  За неа дознавме дека е многу дисциплинирана, темелна и строга кога организира тренинзи, ви дава режим на исхрана и доколку сте дисциплинирани резулатите се незаменливи без никакви јо-јо ефекти. Таа…

Тоше Зафиров – Да бидеме внимателни во теретаните!

Скоро десетина дена се  отворени теретаните во нашата земја. Откако започна вакцинацијата, и откако се  инамалува бројот на заболени од Ковид вирусот, владата одлучи да им ги отвори портите на теретаните.   Сеуште важат строгите правила за хигиена и проверка на објектите, ограничен број на посетители…

КАКО СЕ СОЗДАВА ИМУНИОТ СИСТЕМ ВО ТЕЛОТО!

Едно прекрасно видео за имунитетот, единствено и само тој може да ве спаси од болести и да ви овозможи здравје и квалитетен живот, имунитетот се гради исклучиво со природни состојки кои телото ги распознава и асимилира во себе и така создава силна војска на која…

DETOX ДИЕТА НА ТОШЕ ЗАФИРОВ ЗА КОЈА СИТЕ ЗБОРУВААТ!!!

Ова е следното поглавје во мојата авантура каде промовирам една од моите најпродавани диети во Македонија позната како диета Детокс која има за цел да ги промени животите на потенцијално милиони луѓе преку промовирање на поздрав начин на живот преку подобрување на навиките за јадење,…

СОВЕТИ НА Д-Р ДИМИТРИНКА -ГРИЖА ЗА МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ ВО ВРЕМЕ НА КОРОНАВИРУС

Голем број на чувства нѐ преплавуваат размислувајќи за коронавирусот. Се грижиме за себе и за здравјето на нашите најблиски. Некако сегашноста ни изгледа збунувачка, а иднината неизвесна. Но, додека најмногу внимание посветуваме на нашето физичко здравје, често забораваме дека исто така многу значајно е да…

БРЗИ ДИЕТИ СО КОИ ЌЕ НАМАЛИТЕ ПО 5 КИЛОГРАМИ ЗА 5 ДЕНА

Лето е и многумина посегнуваат по брзи диети пред да заминат на плажа. Докторите и нутриционистите не ги сакаат многу овое дието бидејки сметаат дека има Јо-јо ефект, она што ѓе изгубите да се врати набрзина.  Доколку сакате да направите брза промена на вашето тело…

Нова и ефикасна диета!!!

Доколку сакате да изгледате послабо и убаво во деновите кои ни следуваат ви даваме предлог за компир диета!  Со оваа диета се слабее до 5 килограми. Се што треба да направите е да се придржувате кон следниот правилник! Прв ден: Појадок:1 чаша јогурт и  1…