Ова е следното поглавје во мојата авантура каде промовирам една од моите најпродавани диети во Македонија позната како диета Детокс која има за цел да ги промени животите на потенцијално милиони луѓе преку промовирање на поздрав начин на живот преку подобрување на навиките за јадење, што ќе доведе до целосен подолг животен век и поголема енергија.
🌍Време е сега да започнете ново поглавје од вашиот живот.
🌍Дали сте подготвени да го преземете предизвикот?
🌍Можете да очекувате огромно ажурирање наскоро, кога повторно ќе го започнеме блогот со уште подобра содржина, да додаваме нови производи во нашата продавница и многу повеќе.
Ова недамна го објави нашиот познат боди билдер Тоше Зафиров на својот ФБ профил. Екипата на метаболизам.мк реши да го исконтактира Тоше и да дознае за што конкретно станува збор. Прочитајте го кусото интервју со него за познатата Детокс Диета со брзи и видливи резултати!

 

Што претставува Детокс програмата?

Оваа програма се надоврзува на новиот животен стил. На прво место се отстранува солта и шеќерот. Успехот лежи во 28 дена, посебно во првите 7 дена резултатите се највпечатливи. Со отстранување на солта од телото ќе намалите многу килажа и многу маснотии, а притоа ја задржувате вашата мускулатура и осеќате затегнување на вашата кожа. Исто така, вашата кожа ќе биде помазна и ќе ги изгубите брчките, при што тонусот на мускулатурата ќе се подобри. Му помага на телото да го избалансира метаболизмот и хормоните. Одлично и прецизно избалансирана диета за вегетаријанци, замена на месо со вегетаријански продукти. Во првите 28 денови се препорачува само кардио или пешачење. Што е се потребно за енергија и здравје: Целото тело мора оптимално да функционира за да можат милијарди клетки да не снабдуваат со енергија. Со комбинација на оваа програма и исхрана им помагате на клетките, а со тоа и на имуниот систем, енергијата и регенерацијата. Илјадници корисници се многу задоволни од оваа програма.

Која е разликата помеѓу Детокс диетата и останатите диети ?

Оваа програма е одличен одговор за секој кој што сака да направи трансформација во својот живот и да биде во добра состојба со добра фигура и многу многу поенергичен живот. Ова е за секој човек кој на прослава, сака добра фигура и сака да има добар одговор. Не може да се спореди со обична диета , постење и т.н. Овој програм се надоврзува на животниот стил. На прво место со оваа програма се отстрануваат солта и шеќерот и стариот инсулин ,го забрзуваме метаболизмот и правиме хормонален баланс во телото . Успехот лежи во 28 дена, апосебно во првите 7 дена со препораката во содржината и во неа содржаната ТЦМ (традиционална кинеска медицина)

Колку е здрава, колкав временски периот трае и какви се ефектите?

Во првите недели губењето на килограми е најголема. Со отсолувањето на телото ќе се изгуби многу вода и исто така и маснотии, во првите 28 дена просечно од 3 до 7кг. Интересен е и развитокот на мускулатурата. 99% изјавуваат дека се ќебиде помазно и брчките ќе се изгубат и кожата ќе се стегне, тонусот на мускулатурата ќе се подобри. Во стабилизационата фаза тоа е третиот месец, после 28 дена диета се гледаат оптимистичките резултати.

Можни ли се јојо ефекти? Се примаат ли некакви суплементи и додатоци на исхрана?

Тоа е многу едноставно да се одговори тоа ти е како во вистинскиот живот.Пример: доколку човек повеќе пари троши, одколку заработува и тогаш човекотима еден проблем.Тоа ти е исто и кај јадењето. Доколку повеќе јадам, а помалку согорувам, тогашќе се здебелам.Поради позитивните промени на животните стандарди 99% од корисниците не се здебелиле, здрава основа за подобар метаболизам ќе биде направена во првите 4 месеци. За да ја задржиш тежината покрај сите прослави и празници со јадење, можеш да ја вратиш преку белите денови.Пример: Ако си повикан на прослава слободно јади и пиј, затоа е добра оваа програма.Нормално е да се очекува човек да се здебели после направен викенд и до 1кг.НЕМА ПРОБЛЕМ!Потоа со еден бел ден и 4 оброка се ќе се врати во нормала.Ако си бил на одмор (ALL INCLUSIVE) тогаш ќе ти бидат потребни повеќе бели денови за да се вратиш во нормала. Во оваа програма никој не е гладен и јадеш 4 оброка, инаку не би функционирала кај толку многу луѓе. Ние пазиме перманентно да не внесуваме многу шеќер и сол во нашето тело. После еден викенд одмор и јадење самиот ќе посакаш да имаш еден бел ден. Човек се чувствува едноставно не толку удобно и сам се чувствува зависен да има чисто, здраво и удобно тело. Човек ќе примети дека ти треба тоа чувство во вашето тело. Во самата диета освен намирниците препорачани за оброци имаме БЦАА,ВИТАМИНИ ,МИНЕРАЛИ,ОМЕГА 3 ,Б КОМПЛЕКС. Се она што е неопходно за нормално функицниране на нашоиот организам.

Дали може да се вежба додека трае диетата?

Во првите 28 денови не се препорачува вежбање освен лесно пешаќење.

Колку време постои Детокс диетата во Македонија и какви резултати имате досега?

Детокс диетава постои повеќе години но детално се истражуваше се додека не се доведи до перфеквица и заедно со Хе Гроуп решивме на еден сосема нов начин да го претставиме здравиот начин на живот и да направиме една нова фитнес револуција.

Откако ќе се постигне целта, како понатаму?

Со самата Детокс диета ќе си го промените начинот на живот ,лошите навики,нездравата храна ,сосема еден нов здрав начин на живо