Tag: Љупче Бубе Трајчев

Наш предлог -Рецепт за супер имунитет

Имуниетот е најважната алатка во борбата против сите актуелни вируси и бактерии кои не опкружуваат. А најдобриот лек против сите опасности по вашето здравје кои демнат околку е да направите лесен и брз микс на состојки кои ни се достапни периодов и кои можете да…

Здрави бомбици од хељда

Бомбици од Хељда(Елда). Ова е еден од најдобрите и брзи рецепти на нашиот драг соработник Љупче Бубе Трајчев. Тој е поборник за здрава и органска храна и здрав начин на живот. Од неговата кулинарска работилница за читателите на метаболизам.мк  денеска издвојуваме нешто превкусно. – 200…

Брз рецепт за здрави бомбици

Наш предлог за денеска е да ги изненадите вашите најдраги со превкусни и здрави бомбици од јаткасти плодови. Ова е многу лесен десерт кој нема да ви одземе многу време за подготовка а ќе уживате во нивниот вкус. Денеска тргнете ги чоколадата подалеку од вашите…

Детокс смути со цвет од невен

Доколку во вашиот дом одгледувате ѕвездовидно растение од типот Calendula officinalis кај нас познато како невен, ви препорачуваме да го употребите цветот од невден (два-три цвета) да ги искомбинирате со банани, спанаќ и шипинки и ќе добиете највкусно смути на светот кој ќе видаде премногу енергија.  Овој…

ЗДРАВ И ВКУСЕН МАЈОНЕЗ

Денеска нашиот предлог е да направите здрав и вкусен мајонез за вас и вашите најдраги. Се подготвува брзо и едноставно а вкусот е извонреден. Овој рецепт е предлог на нашиот верен соработник и поборник на здравата исхрана Љупче Бубе Трајчев, Еве што се ви е…

БРЗА И ЗДРАВА НЕПЕЧЕНА ТОРТА

Од здравата работилница на нашиот соработник Љупче Бубе Трајчев за оваа недела неговиот предлог за десерт е здрава и вкусна торта која не се пече а времето кое ќе ви го одземе за подготовка е не повеќе од 5 минути!!!  Љупче тортата ја нарекол 69,…

ПОСТОИ САМО ЕДНА БОЛЕСТ ЗАТРУЕНОСТ НА ОРГАНИЗМОТ!!! ИНТЕРВЈУ СО ЉУПЧЕ БУБЕ ТРАЈЧЕВ

Љупче вие сте човек од медиумите. Оддамна сте во радио бизнисот. Што ве привлече да бидете  радио водител?  И денеска сте во овој медиум но во позадина што би се рекло, сте дел од маркетинг тимот на најпознатото скопско радио Скај радио. Си сакале да…