Нашите црева се многу важни и ние треба да ги исчистиме од време на време од  отровите  што се акумулираат во нашето тело, поради конзумирањето  на разни видови храна, особено онаа која содржи месо.

За да бидете здрави ќе треба да си помогнете себе си со  овој природен лек што кај многумина кои досега го конзумирале се покажа како многу ефикасен. Потребни ви се само 3 состојки и желба секако да направите промена кај себе.

 

Состојки:

– 5 чаши зовриена вода

– 100 гр сливи

– 100 г урми

 

 

Подготовка:

Во врела вода, ставете ги урмите и сливите. Оставете 15 минути, а потоа отстранете ги сливите и урмите  и оставете ја течноста  да се излади. Наутро на празен стомак земете по  една супена лажица. На тој начин ќе го исчистите вашиот дигестивен тракт и ќе ги решите проблемите со опстипација / запек.

 

Се надеваме дека овој рецепт ќе ви користи, како што им помогна на многумина. Споделете го со вашите пријатели за кои знаете дека би им бил од корист. Ви благодариме!