Category: Здрави рецепти

БРЗА И ЗДРАВА НЕПЕЧЕНА ТОРТА

Од здравата работилница на нашиот соработник Љупче Бубе Трајчев за оваа недела неговиот предлог за десерт е здрава и вкусна торта која не се пече а времето кое ќе ви го одземе за подготовка е не повеќе од 5 минути!!!  Љупче тортата ја нарекол 69,…

НАМАЗ ОД СОНЧОГЛЕД (ПОЛН СО ВИТАМИНИ,МИНЕРАЛИ И ЕНЗИМИ)

Наш предлог за денеска е вкусен намаз од семки од сончоглед, ви предложуваме уште еден здрав, рецепт од здравата работилница на Љупче Трајчев. Брзо се подготвува и е вистинско уживање! Намаз од Сончоглед (полн со витамини, минерали и ензими) – 100 гр. Сончоглед, лупен (киснет…

ВКУСЕН ЛЕБ КОЈ НЕ ДЕБЕЛЕЕ

Денес сите се плашат од глутен,вишок килограми,  дебелина, дијабетес и други зла на денешницата. Нашата препорака е да ги надминете сите ваши стравови и храбро да се препуштите на здравиот начин на живот, пред се на здравата исхрана. Ви предлагаме одличен здрав и вкусен леб…

ЗДРАВО ЖЕЛЕ ОД АГАР – АГАР

Нашиот соработник Љупче Бубе Трајчев како што и вети,  секоја среда ќе ни дава предлози за здрави вкусни рецепти.   Предлогот за денеска е   десерт кој нема да ви одземе многу време а ќе направите нешто што ќе ги разбуди сите ваши сетила за вкус. Ќе…