Денеска нашиот предлог е да направите здрав и вкусен мајонез за вас и вашите најдраги. Се подготвува брзо и едноставно а вкусот е извонреден. Овој рецепт е предлог на нашиот верен соработник и поборник на здравата исхрана Љупче Бубе Трајчев, Еве што се ви е потребно како и нашинот на подготовка.

Најздрав, а и највкусен мајонез 😊

– Индиски ореви 100гр
– Ладноцедено маслиново масло 100мл
– Сок од пола лимон 
– Сенф 1 лажица
– Лук 3 до 5 чешњиња
– Сол по вкус
Се киснат индиските ореви најмалку 5 часа(најдобро преку ноќ), се ставаат во блендер заедно со сите состојки и се блендира 1 минута
Мајонезот е готов!

Наздравје!!!